آچار سوکت زن شبکه

آچار سوکت زن شبکه یا همان آچار پانچ شبکه از ابزارهای رایج در بین کسانی است که خدمات تجهیزات پسیو شبکه را ارائه می‌دهند. اغراق نیست که بگوییم مهمترین ابزار شبکه محسوب می‌شود همان طور که می‌دانید در هر شغلی ابرازهای خاصی وجود دارد که مختص همان حوزه است. پسیوکاران و افرادی که خدمات شبکه ارائه می‌دهند نیز تنها با ابزارهای مخصوص به کار خود می‌توانند کارشان را انجام دهند. به همین دلیل در ادامه مطلب قصد داریم به معرفی کامل ابزار آچار سوکت زن شبکه بپردازیم. با ما همراه باشید.

آچار سوکت زن شبکه چیست ؟

این ابزار از لحاظ ظاهری کاملا به انبردست شباهت داد ولی کاربری آن خیلی آن متفاوت است. مارک‌هایی که در بازار وجود دارند، هر کدام آچاری با قابلیت‌های منحصربه‌فرد همان برند تولید کرده‌اند.

تعدادی از این آچارها برای سوکت‌های rj45 و تعدادی دیگر تنها برای rj12 و rj11 کاربرد دارند. با استفاده از این ابزار می‌توان به کابل شبکه و کابل سیم تلفن که به صورت زوج‌های در هم تابیده شده هستند سوکت شبکه وصل کرد.

همان طور که گفتیم تولیدی‌های مختلف انواع آچار پرس سوکت زن تولید کرده‌اند، حال تعدادی از این ابزارها که اتفاقا کامل‌ترین نوع دسته نیز محسوب می‌شود قابلیت سوکت زدن به هر دو مدل rj45 و rj11 را در اختیار دارند.

انواع آچار سوکت زن شبکه

  • آچار پانچ تلفن: برای پانچ کابل تلفن به سوکت rj11 مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • آچار پانچ کابل شبکه: برای پانچ کابل شبکه به سوکت rj45 استفاده می‌شود.
  • آچار پانچ همه کاره: ابزاری است که برای هر دو مورد پانچ کابل شبکه و تلفن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • آچار پانچ شبکه معمولی

بهترین آچار سوکت زن

در هنگان خرید آچار پرس سوکت زن بهتر است مدلی را خریداری کنید که

  • برای هر دو سوکت rj45 و rj11 کارآیی داشته باشد.
  • خیلی راحت در دست گرفته شود و کار با آن آسان باشد در یک کلام کاربری راحتی داشته باشد.
  • نسبت به قیمتی که دارد ارزش خرید داشته باشد، یعنی واقعا از لحاظ برند و کیفیت ساخت با قیمت هماهنگی داشته باشد.

برای انتخاب بهترین آچار سوکت زن شما ابتدا باید بدانید واقعا چه انتظاری از ابزار دارید و می‌خواهید با آن چه کاری انجام دهید آن وقت است که می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جمع‌بندی

به طور کلی آچار پانچ شبکه و آچار پانچ تلفن برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی اگر می‌خواهید ابزاری بخرید که برای تمامی موارد قابل استفاده باشد یعنی برای هر دو مورد تلفن و شبکه به کار آید.

بهتر است آچار پانچ همه کاره را خریداری کنید، شاید قیمت این ابزار در مقایسه با آچار پرس سوکت زن شبکه خیلی بالاتر باشد، اما انتخاب عاقلانه‌تری است چرا که لازم نیست برای هر بخش ابزار جداگانه‌ای بخرید و با همین یک ابزار چند کاره کارتان راه می‌افتد.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *