جعبه تقسیم تلفن روکار

در اینجا قصد داریم تا در مورد یکی از انواع جعبه تقسیم های تلفن که جعبه تقسیم تلفن روکار می باشد با شما صحبت کنیم. از باکس تلفن 40 زوج برای نگهداری سیم و کابل های مربوط به تلفن ها استفاده می شود. تمامی راه های ارتباطی کابل ها مانند ذیل می باشد :

  1. برق
  2. تلفن
  3. تصویر

این سه بخش نقطه ای برای ایجاد اتصال و یا تقسیم بندی هستند.

ویژگی های باکس تلفن 40 زوج

برای ساماندهی این نقاط ایجاد شده در بستر مخابرات از باکس هایی به عنوان باکس تلفن یا پست های مخابراتی یا جعبه تقسیم تلفن روکار نیز می توان استفاده می نماییم. از باکس های تلفن 40 زوج بر اساس نوع محل و یا جایی که قرار است مورد استفاده قرار بگیرند،استفاده می نماییم.

کابل هایی با ظرفیت کمتر یا کابل های با ظرفیت بالاتر می تواند در باکس تلفن 40 زوج قرار بگیرد. به طور مثال باکس‌های مخابراتی نصب شده روی دیوار کوچه ها یا ورودی ساختمان ها نمونه هایی از این نوع محصولات می باشند،که کابل های ظرفیت کمتر و یا ظرفیت بالاتر تلفن از مرکز اصلی مخابرات به آن ها وارد شده است و از سوی دیگر تلفن های مربوط به منازل و ادارات از این نوع باکس ها خارج می شود.

نمایندگی ترمینال کروز مخابراتی

ترمینال مخابراتی یکی از پرکاربردترین وسایل کمکی در کارهای صنعتی است. کار اصلی ترمینال مخابراتی اتصال دو یا چند سیم است. پایانه‌های مخابراتی به دو نوع پایانه، پایانه پیچ و پایانه کروز تقسیم می‌شوند. ترمینال کروز مانند پیچ ​​ترمینال ( از این نوع از ترمینال ها به عنوان ترمینال پیچی یاد می شود ) دارای دو درگاه ورودی و خروجی است که اطلاعات را بین سیم‌های ورودی مخابرات و سیم‌های درایو انتقال می‌دهد.

در دستگاه‌های مرکزی، این ابزار می‌تواند در پست تلفنی شرکت و سازمان استفاده شود. ترمینال کروز در این موارد از طریق یک ایستگاه کابلی به کارت‌های خطوط داخلی مختلف متصل می‌شود و برای راه اندازی خطوط داخلی استفاده می‌شود. علاوه بر این، این پایانه‌ها برای مدیریت خطوط مختلف شهری به یک جفت سیم مخابراتی متصل می‌شوند. این ابزار معمولاً به رنگ سفید بوده و دارای پایه مربوط به پست مخابراتی است.

ده پورت مختلف در هر ترمینال وجود دارد که از ۱ تا ۱۰ شماره‌گذاری شده‌اند. هر کدام از این کانکتورها برای اتصال یک جفت سیم استفاده می‌شود. هنگامی که یک جفت سیم به پورت شماره X متصل است و می‌خواهیم از این درگاه خارج شویم، باید یک جفت سیم را به درگاه خروجی یا پورت پایین ترمینال X متصل کنیم. برای اتصال کابل رابط به ترمینال کروز، باید از رنگ‌بندی خاصی پیروی کنیم.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *