باکس تلفن سانترال

تلفن سانترال و باکس تلفن سانترال با توجه به مزیت هایی که دارد در اکثر مجموعه ها و موسسات و ارگان ها به جای تلفن های رومیزی متعدد مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهم ترین مزیت های این دستگاه، اجرای چند خط تلفن شهری با استفاده از یک دستگاه است. اگر به تاریخچه این نوع تلفن رجوع کنید خواهید دید که هدف اصلی از ساخت تلفن سانترال و یا سانترال همین ویژگی بوده است. قابلیت های دیگر تلفن سانترال بعد ها به مرور زمان به این نوع از تلفن ها اضافه شد. مدل های مختلف با قابلیت های مختلف تلفن سانترال این امکان را به کاربران می دهد تا نسبت به نوع کارکرد و نیاز مجموعه خود مناسب ترین انتخاب را داشته باشند. کارت های افزایشی از جمله امتیازاتی هستند که در همین راستا در تلفن های سانترال مختلف تعبیه شده اند تا مجموعه های مختلف به نسبت وسعت و سطح نیاز خود از آنها استفاده کنند. تماس های درون شبکه ای رایگان، سیستم پشت خطی و منشی اتوماتیک، پست صوتی، بلک لیست، تماس های از دست رفته و دریافت تماس با استفاده از رایانه، از جمله مزیت های تلفن سانترال هستند. در ادامه به نحوه نصب باکس تلفن های سانترال خواهیم پرداخت.

 

نصب باکس تلفن سانترال

نصب باکس تلفن سانترال

مراحل راه اندازی باکس تلفن سانترال

نصب باکس تلفن سانترال دارای مراحل مختلفی از جمله انتخاب مکان مناسب،نقشه مخابراتی و تنظیم سانترال است که در این مقاله به تمامی این مراحل به صورت تخصصی خواهیم پرداخت.

 

انتخاب محل مناسب برای نصب باکس تلفن سانترال

محل قرار گیری سانترال اولین اقدامی است که در راه اندازی خطوط آنالوگ سانترال صورت می گیرد.

دو فاکتور مهم برای انتخاب این محل وجود دارد :

1. فاکتور فاصله تلفن با پست مخابراتی است که باید بین یک تا دو متر باشد چرا که توزیع خطوط در ساختمان از این طریق انجام میگیرد.

2. حد فاصل باکس سانترال با زمین است که باید به صورتی تنظیم شود که امکان انتقال رطوبت و گرد و خاک به سانترال به حداقل برسد.

 

تهیه ی نقشه ی مخابراتی مناسب برای باکس تلفن سانترال

پس از انتخاب مکان برای سانترال لازم است نقشه مخابراتی مناسبی برای شروع کار تهیه کنید. رنگ بندی خطوط مخابراتی،رنگ بندی کابل های داخلی و شماره خطوط از جمله اطلاعاتی هستند که لازم است به واسطه نقشه مخابراتی به دست آورید. با کسب این اطلاعات،فرد نصب کننده با گستره ی دید بازتری میتواند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 

بررسی تعداد ورودی ها و خروجی های باکس تلفن سانترال

تعداد ورودی ها و خروجی های مورد نیاز برای نصب سانترال به تعداد کاربران مجموعه بستگی دارد. هر چه تعداد کاربران مجموعه بیشتر باشد لازم است که تعداد پورت های ورودی و خروجی افزایش پیدا کند.

 

نصب باکس تلفن سانترال

نصب باکس تلفن سانترال

تنظیمات و کابل کشی اولیه

تنظیمات اولیه و  کابل کشی،اقداماتی هستند که پس از تهیه نقشه مخابراتی صورت می گیرند. رنگ بندی سیم ها در خطوط آنالوگ،خطوط هایبرید و خطوط دیجیتال دارای اصول و قواعد متفاوتی هستند که لازم است متخصصان این حوزه شناخت خوبی نسبت به آنها داشته باشند.

 

نصب خطوط شهری و داخلی در سانترال

فعال کردن خطوط شهری در باکس تلفن سانترال با استفاده از پورت های co صورت میگیرد. با ایجاد دسترسی برای آزاد کردن خط شهری توسط یک خط داخلی نصب خطوط شهری صورت میگیرد. فعال کردن خطوط داخلی نیز از طریق پورت jack صورت میگیرد. برای فعال کردن این خطوط لازم است که از طریق ورود به بخش تنظیمات این اقدامات صورت گیرند. برای ورود به بخش تنظیمات ابتدا دکمه program سپس * و بعد # را فشار دهید. رمز عبور دستگاه را وارد کنید و به بخش تنظیمات رفته و تغییرات مورد نظر خود را برای تلفن سانترال اعمال نمایید.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *