نمایندگی فروش ترمینال کروز در شهرستان

ترمینال کروز یکی از پرکاربردترین وسایل کمکی در کارهای صنعتی است. کار اصلی ترمینال مخابراتی اتصال دو یا چند سیم است. پایانه‌های مخابراتی به دو نوع پایانه، پایانه پیچ و پایانه کروز تقسیم می‌شوند. ترمینال کروز مانند پیچ ​​ترمینال یا ترمینال پیچی دارای دو درگاه ورودی و خروجی است که اطلاعات را بین سیم‌های ورودی مخابرات و سیم‌های درایو انتقال می‌دهد. در دستگاه‌های مرکزی، این ابزار می‌تواند در پست تلفنی شرکت و سازمان استفاده شود. ترمینال کروز در این موارد از طریق یک ایستگاه کابلی به کارت‌های خطوط داخلی مختلف متصل می‌شود و برای راه اندازی خطوط داخلی استفاده می‌شود. علاوه بر این، این پایانه‌ها برای مدیریت خطوط مختلف شهری به یک جفت سیم مخابراتی متصل می‌شوند. این ابزار معمولاً به رنگ سفید بوده و دارای پایه مربوط به پست مخابراتی است.

ده پورت مختلف در هر ترمینال وجود دارد که از ۱ تا ۱۰ شماره‌گذاری شده‌اند. هر کدام از این کانکتورها برای اتصال یک جفت سیم استفاده می‌شود. هنگامی که یک جفت سیم به پورت شماره X متصل است و می‌خواهیم از این درگاه خارج شویم، باید یک جفت سیم را به درگاه خروجی یا پورت پایین ترمینال X متصل کنیم. برای اتصال کابل رابط به ترمینال کروز، باید از رنگ‌بندی خاصی پیروی کنیم.

خرید ترمینال مخابراتی

خريد ترمینال‌های مخابراتی بستگي به عوامل مختلفي دارد :

✔ نوع ترمینال مخابراتی کروز : ترمینال های کروز، پيچي، دلسا، PT و…
✔ ابعاد هاي مختلف ترمينال هاي مخابراتي که بسته به نیاز کاربر می باشد
✔ تعداد زوج ترمينال هاي مخابراتي مورد نياز
✔ جنس ماژول مورد نياز
✔ قابليت رانژه نمودن سيم ها با قطر هاي مختلف
✔ تعداد پورت هاي ورودي و خروجي
✔ انتقال اطلاعات و دیتا در سیم های مخابرات به سیم های خطوط داخلی منازل و یا شرکتی
✔ مجهز بودن به پایه برای نصب روی پست مخابرات و اتصال به خطوط داخلی توسط کابل جک و کارت های مختلف

انواع ترمینال مخابراتی

در مرکز های مخابراتی برای اتصال نمودن خطوط مخابراتی با توجه به نیاز و شرایط از ترمینال های مختلفی استفاده می کنند. مثل ترمینال های کروز، پيچي، دلسا، PT و… که توسط شرکت های مختلفي و در انواع مختلفی تولید می شوند.

با توجه به اینکه ترمینال های پیچی که مدل های قدیمی تری هستند، منسوخ شده اند جای خود را به ترمینال کروز داده اند.

بستن اتصالات در پست تلفن ، با توجه به اين ترمینال ها انجام می گردد.

اگر از ترمینال پیچی در داخل تابلو مخابراتی استفاده کرده باشنم، باید ابتدا زوج سیم ورودی از طریق کابل اصلی را به زیر پیچ بست.

در ادامه زوج سیم خروجی را روی پایه نظیر آن روی ترمینال پیچی، ببندیم.

اگر از ترمینال های کروز، در داخل پست استفاده کرده باشند، بهتر اين است که برای اتصال زوج سیم های ارتباطی، ابتدا این زوج سیم ها را با قیچی کروز روی پایه ی بالایی پرس کرده و در ادامه زوج سیم خروجی را نیز روی پورت پایینی ترمینال کروز، قیچی کرد.

ترمینال های کروز، به صورت دو دسته کلی وجود دارند :

  • ترمینال های باز، که برای ایجاد اتصال حتما نياز به فیوز دارند. (  این نوع از ترمینال کروز رنگ قهوه ای دارند )
  • ترمینال های بسته، که برای ایجاد اتصال نياز به فیوز ندارند. ( این سری از ترمینال کروز رنگ سفید دارند )

اگر در محیط کاری و یا هنگام عبور از کنار دیوار کوچه ها و یا خیابان ها با پست های مخابراتی رو به رو شده باشید، متوجه شده اید که در داخل این پست های تلفن، ترمینال هایی وجود دارد که باعث انتقال دیتا و اطلاعات از سیم های وارد شده مخابرات به سیم های خطوط داخلی شرکت و یا منازل شده اند. با توجه به اینکه ترمینال های پیچی که مدل های قدیمی تر هستند، دیگر منسوخ شده و از آن ها استفاده نمی شود، ترمینال کروز کاربرد های بیشتری پیدا کرده است. مزایا و ویژگی های این ابزار باعث شده است تا این توع ترمینال کاربرد بیشتری در پست های مخابراتی پیدا کند.

آچار شبکه یا آچار سوکت زنی شبکه

یکی دیگر از ابزار مهمی که در راه اندازی و نصب دستگاه های سانترال باید با روند کار آن آشنایی کاملی داشته باشید، آچار سوکت یا آچار شبکه می باشد.

از این آچار برای اتصال انتهای کابل ها به کانکتور استفاده می شود که نحوه ی کار با آن بسیار راحت می باشد.

این آچار ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نیاز و کاربری می توان برای خرید آن اقدام نمود.

از دیگر ابزار مورد نیاز برای راه اندازی دستگاه سانترال و همچنین سیم بندی پورت های ترمینال کروز می توان به سیم چین و فازمتر اشاره نمود.

علاوه بر این زمانی که از ترمینال کروز در پست های مخابراتی استفاده می کنیم، لازم است تا از سیم های رانژه برای برقراری ارتباط بین ترمینال ها و همچنین پریز و کی استون ها استفاده کنیم.

مزایای استفاده از ترمینال کروز

هر چند نوع اتصال زوج سیم ها به ترمینال های مختلف می تواند در روند برقراری ارتباطات و استفاده از مزایای ترمینال ها موثر باشد، اما استفاده از ترمینال های کروز می تواند مزایای خوبی به همراه داشته باشد.

اولین موردی که در هنگام استفاده از ترمینال های پیچی می تواند به عنوان یک نقطه ضعف شناسایی شود، عدم نظم مناسب در اتصال زوج سیم ها به پورت های ورودی و خروجی می باشد.

این کار باعث می شود تا محیط داخلی پست های تلفن همواره به نحو عجیبی شلوغ باشد.

اما در ترمینال های کروز به دلیل وصل شدن هر زوج سیم به پورت مخصوص می توان به راحتی در هنگام ایجاد مشکل، ایراد و قسمتی که دچار نقص شده است را پیدا کرد.

علاوه بر این سیم بندی به صورت بهتری انجام می شود و همین امر می تواند در طولانی مدت از اختلالات مختلف در خطوط وصل شده به ترمینال جلوگیری کند.

اگر تمامی اتصالات در ترمینال کروز به خوبی برقرار شود و سیم بندی با نظم مناسبی در داخل پست تلفن به اجرا در بیاید، می توان از مزایای مناسب ترمینال کروز نیز در اتصالات برقرار شده استفاده نمود.

نمایندگی ترمینال کروز در شهرستان توسط بازرگانی پاناتل

ترمینال مخابراتی یکی از پرکاربردترین وسایل کمکی در بحث مخابراتی و صنایع مخابراتی به حساب می آید . کار اصلی نمایندگی ترمینال کروز یا مخابراتی اتصال دو یا چند سیم است. پایانه‌های مخابراتی به دو نوع پایانه، پایانه پیچ و پایانه کروز تقسیم می‌شوند. ترمینال کروز مانند پیچ ​​ترمینال دارای دو درگاه ورودی و خروجی است که اطلاعات را بین سیم‌های ورودی مخابرات و سیم‌های درایو انتقال می‌دهد. در دستگاه‌های مرکزی، این ابزار می‌تواند در پست تلفنی شرکت و سازمان استفاده شود. ترمینال کروز در این موارد از طریق یک ایستگاه کابلی به کارت‌های خطوط داخلی مختلف متصل می‌شود و برای راه اندازی خطوط داخلی استفاده می‌شود. علاوه بر این، این پایانه‌ها برای مدیریت خطوط مختلف شهری به یک جفت سیم مخابراتی متصل می‌شوند. این ابزار معمولاً به رنگ سفید بوده و دارای پایه مربوط به پست مخابراتی است. ده پورت مختلف در هر ترمینال تلفن کروز وجود دارد که از ۱ تا ۱۰ شماره‌گذاری شده‌اند. هر کدام از این کانکتورها برای اتصال یک جفت سیم استفاده می‌شود. هنگامی که یک جفت سیم به پورت شماره X متصل است و می‌خواهیم از این درگاه خارج شویم، باید یک جفت سیم را به درگاه خروجی یا پورت پایین ترمینال X متصل کنیم. برای اتصال کابل رابط به ترمینال کروز، باید از رنگ‌بندی خاصی پیروی کنیم.

بازرگانی پاناتل در سال 1379 با هدف ارائه خدمات در عرصه فروش تجهیزات مخابرات و فروش تجهیزات شبکه تاسیس گردید. از مهمترین اهداف این شرکت ارائه جدیدترین محصولات مخابراتی از جمله .تابلو برق مخابرات. و .فروش جعبه تقسیم تلفن.تابلو مخابراتی.تابلو تقسیم تلفن .باکس تلفن سانترال و شبکه با کیفیت و قیمت مناسب به منظور برآوردن نیازهای ارتباطی و مخابراتی جامعه بوده است.
0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *